KAM S OBLEČENÍM ?

července 25, 2018


Udělala jsem si menší čistku šatníku a tohle triko bylo jedno z mála, co jsem na sobě neměla asi dva roky a přesto jsem si řekla, že si ho nechám. Budu ho ještě nosit, fakt! Jinak bych totiž řekla, že věci které nenosíme nějak pravidelně jsou ve skříni úplně zbytečně. Jenže co dělat s tím vším oblečením, které jsme nakoupili v záchvatu chtíče ? Já si vyřazené věci dám vždycky do dvou kupiček, jedna jsou věci, které jsou už zničené a škaredé a ta druhá jsou věci, které prostě jenom nenosím. První kupičku vyhazuju do popelnice na textil (bohužel je jich někdy celkem dost, protože jsem čuně). S druhou kupičkou už mám více možností a to:

MOMENT tak trochu jiný obchod
Moment je charitativní obchod kam můžete donést oblečení (i třeba knihy, hračky atd.) a oni ho dále prodají. Z vašich věcí bude mít teda radost třeba ještě někdo jiný. Není to ale výkup, tak krom dobrého pocitu z toho nic nečekejte.

BAZAR MIX
Pokud přece jen chcete nějakou malou částku za odložené věci můžete využít bazar mix (Ostrava). Párkrát jsem tam byla a počítejte s tím, že částka je opravdu malá, ale je to lepčí než třeba vůbec a oblečení půjde zase zpátky do oběhu a může si ho někdo zase koupit. Párkrát jsem tam byla a je tam slečna která si vybírá, které oblečení si vezme a které ne, ale nikdy jsem nepochopila ten systém. Protože někdy si vezme kousky o kterých si říkám jestli jsem je přeci neměla vyhodit a ty o kterých si myslím, že jsou pěkné odmítne..tak těžko říct:)

Votoč vohoz - Vinted
Super věc pokud máte dostatek času se tím zabývat. Nafotíte a prodáváte. Často chtějí ale zájemkyně spoustu dalších fotek a přeměření kousku, na což já třeba moc čas nemám, tak mi holt prodej nejde tak lehce.

Další věc kterou můžete udělat je oblečení dát nebo vyměnit s kamarádkami. Nezapomeňte taky třeba kolegyně v práci a jejich děti (ano v mém případě moje oblečení oblečou i 15tileté slečny). Taky často nabalím do kufru věci a zavezu je mojí mamce a ta s tím naloží zase u ní v práci :).

A jak to děláte vy ?
klobouk Reserved // kalhoty Pull&Bear // kabelka Stradivarius // boty Converse // 
top Bershka

You Might Also Like

0 komentářů